Відповідальність роботодавця за залучення до роботи кожні вихідні

95

Запитання

Протягом року кожні вихідні працівників залучали до роботи для «виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства». Чи нестиме відповідальність підприємство за систематичне залучення до роботи у вихідні дні?

Відповідь

Кодексом законів про працю України (КЗпП) заборонено залучення працівників до роботи у вихідні дні (ст. 71 КЗпП). Залучення до роботи у вихідні дні окремих працівників можливо лише у виняткових випадках, визначених у частині 2 статті 71 КЗпП. Дійсно, однією з підстав залучення до роботи є виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства. Однак, систематичне залучення працівників виробничого підприємства до роботи у вихідні за цією підставою вказує на неправильну організацію праці на підприємстві.

При перевірці інспектор з праці може вказати на грубе систематичне порушення законодавства про працю (безпідставне залучення працівників до роботи у вихідні дні, у зв’язку з чим порушені їх права на відпочинок). Грубі порушення у сфері праці тягнуть за собою кримінальну відповідальність.

Так, зокрема, грубе порушення законодавства про працю карається штрафом від 2000 до 3000 нмдг або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, або виправними роботами на строк до 2-х років. Причому ті самі дії, вчинені повторно, або щодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину-інваліда, караються штрафом від 3000 до 5000 нмдг або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5-ти років, або виправними роботами на строк до 2-х років, або арештом на строк до 6 місяців (ст. 172 Кримінального кодексу України).

Оскільки залучення працівників до роботи у вихідні дні можливо лише у виняткових випадках, то не можна визначити кількість таких днів у місяці. Насамперед мають бути беззаперечні підстави для такого рішення роботодавця.

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 31 шпаргалка для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення