Кадровик01

Відповідальність роботодавця за залучення до роботи кожні вихідні

  • 25 липня 2017
  • 147

Запитання

Протягом року кожні вихідні працівників залучали до роботи для «виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства». Чи нестиме відповідальність підприємство за систематичне залучення до роботи у вихідні дні?

Відповідь

Кодексом законів про працю України (КЗпП) заборонено залучення працівників до роботи у вихідні дні (ст. 71 КЗпП). Залучення до роботи у вихідні дні окремих працівників можливо лише у виняткових випадках, визначених у частині 2 статті 71 КЗпП. Дійсно, однією з підстав залучення до роботи є виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства. Однак, систематичне залучення працівників виробничого підприємства до роботи у вихідні за цією підставою вказує на неправильну організацію праці на підприємстві.

При перевірці інспектор з праці може вказати на грубе систематичне порушення законодавства про працю (безпідставне залучення працівників до роботи у вихідні дні, у зв’язку з чим порушені їх права на відпочинок). Грубі порушення у сфері праці тягнуть за собою кримінальну відповідальність.

Так, зокрема, грубе порушення законодавства про працю карається штрафом від 2000 до 3000 нмдг або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, або виправними роботами на строк до 2-х років. Причому ті самі дії, вчинені повторно, або щодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину-інваліда, караються штрафом від 3000 до 5000 нмдг або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5-ти років, або виправними роботами на строк до 2-х років, або арештом на строк до 6 місяців (ст. 172 Кримінального кодексу України).

Оскільки залучення працівників до роботи у вихідні дні можливо лише у виняткових випадках, то не можна визначити кількість таких днів у місяці. Насамперед мають бути беззаперечні підстави для такого рішення роботодавця.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю