Звільнення сумісника у зв’язку з переведенням в іншу організацію

71

Запитання

Чи можна звільнити працівника-сумісника за пунктом 5 статті 36 КЗпП?

Відповідь

Кодексом законів про працю України (КЗпП) не встановлено обмежень щодо звільнення з роботи у зв’язку з переведенням на інше підприємство. Тому за цією підставою можна звільнити як основного працівника, так і працівника-сумісника. Тим більше, що така підстава для звільнення надає можливість роботодавцю звільнити, наприклад, одиноку мати, що працює за сумісництвом та має дитину до 14 років, не порушуючи гарантій, визначених статтею 184 КЗпП.

Утім, у зв’язку з особливостями укладання трудового договору за основним місцем роботи і за сумісництвом, оформлення звільнення з роботи працівника за пунктом 5 статті 36 КЗпП без порушень можливе лише у випадку, коли на підприємстві, куди працівник планує працевлаштуватись, він також працюватиме за сумісництвом.

Не рекомендуємо звільняти зі цією підставою працівника-сумісника при переведенні на підприємство, як на основне місце роботи, оскільки при оформленні можуть виникнути проблеми, зокрема, при внесенні запису до трудової книжки працівника, адже внесення запису про роботу за сумісництвом не передбачає зазначення підстави звільнення, а запис у трудовій книжці про прийняття за переведенням на основне місце не міститиме відповідного попереднього запису про звільнення у зв’язку з переведенням з попереднього місця роботи, що спричинить плутанину у записах.

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати






© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 31 шпаргалка для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення