Звільнення сумісника у зв’язку з переведенням в іншу організацію

25 липня 2017
708
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна звільнити працівника-сумісника за пунктом 5 статті 36 КЗпП?

Відповідь

Кодексом законів про працю України (КЗпП) не встановлено обмежень щодо звільнення з роботи у зв’язку з переведенням на інше підприємство. Тому за цією підставою можна звільнити як основного працівника, так і працівника-сумісника. Тим більше, що така підстава для звільнення надає можливість роботодавцю звільнити, наприклад, одиноку мати, що працює за сумісництвом та має дитину до 14 років, не порушуючи гарантій, визначених статтею 184 КЗпП.

Утім, у зв’язку з особливостями укладання трудового договору за основним місцем роботи і за сумісництвом, оформлення звільнення з роботи працівника за пунктом 5 статті 36 КЗпП без порушень можливе лише у випадку, коли на підприємстві, куди працівник планує працевлаштуватись, він також працюватиме за сумісництвом.

Не рекомендуємо звільняти зі цією підставою працівника-сумісника при переведенні на підприємство, як на основне місце роботи, оскільки при оформленні можуть виникнути проблеми, зокрема, при внесенні запису до трудової книжки працівника, адже внесення запису про роботу за сумісництвом не передбачає зазначення підстави звільнення, а запис у трудовій книжці про прийняття за переведенням на основне місце не міститиме відповідного попереднього запису про звільнення у зв’язку з переведенням з попереднього місця роботи, що спричинить плутанину у записах.