Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Дозвіл на працю іноземця не повернено до центру зайнятості після звільнення: чи буде штраф

  • 21 вересня 2016
  • 1605

Запитання

Працівник працював за дозволом на використання праці іноземця, виданим центром зайнятості. Після звільнення цього працівника, роботодавець не встиг повернути оригінал такого дозволу до центру зайнятості у триденний строк. Які штрафні санкції за це передбачено?

Відповідь

Законодавством не передбачено обов’язку для роботодавців повертати дозвіл на використання праці іноземця до центру зайнятості після звільнення такого працівника. Тому жодних санкцій щодо роботодавців застосовано не буде.

Відповідна норма було в нормативному акті, який втратив чинність. Утім, роботодавець маж вчинити певні дій після звільнення працівника-іноземця.

Вимога щодо повернення дозволу на використання праці іноземця або особи без громадянства після закінчення строку дії дозволу була встановлена пунктом 24 Порядку видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства, затвердженого постановою КМУ від 08.04.2009 № 322. Отже, повертати центру зайнятості необхідно ті дозволи на працю іноземців, які оформлювали на бланках сурової звітності та видавали у період дії цієї постанови.

Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI (далі — Закон № 5067) набрав чинності 01.01.2013. На виконання статті 42 цього закону постановою КМУ від 27.05.2013 № 437 затверджено новий Порядок видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (далі — Порядок № 437), який є чинним з 05.07.2013. Одночасно втратив чинність попередній порядок.

Порядок № 437 вже не установлено вимоги повертати дозвіл до служби зайнятості. Роботодавцю достатньо письмово повідомити територіальний орган служби зайнятості, який видав дозвіл, про припинення трудового договору (контракту) з іноземцем протягом трьох робочих днів з дати припинення трудового договору (п. 29 Порядку № 437).

Відповідальність за порушення законодавства про зайнятість населення визначає стаття 53 Закону № 5067. Ця стаття не передбачає штрафних санкцій для роботодавців за неповідомлення 

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Вы читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зарегистрируйтесь и вам также будут доступны статьи

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

• вебінарів та презентацій

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю