Дозвіл на працю іноземця не повернено до центру зайнятості після звільнення: чи буде штраф

1244

Запитання

Працівник працював за дозволом на використання праці іноземця, виданим центром зайнятості. Після звільнення цього працівника, роботодавець не встиг повернути оригінал такого дозволу до центру зайнятості у триденний строк. Які штрафні санкції за це передбачено?

Відповідь

Законодавством не передбачено обов’язку для роботодавців повертати дозвіл на використання праці іноземця до центру зайнятості після звільнення такого працівника. Тому жодних санкцій щодо роботодавців застосовано не буде.

Відповідна норма було в нормативному акті, який втратив чинність. Утім, роботодавець маж вчинити певні дій після звільнення працівника-іноземця.

Вимога щодо повернення дозволу на використання праці іноземця або особи без громадянства після закінчення строку дії дозволу була встановлена пунктом 24 Порядку видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства, затвердженого постановою КМУ від 08.04.2009 № 322. Отже, повертати центру зайнятості необхідно ті дозволи на працю іноземців, які оформлювали на бланках сурової звітності та видавали у період дії цієї постанови.

Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI (далі — Закон № 5067) набрав чинності 01.01.2013. На виконання статті 42 цього закону постановою КМУ від 27.05.2013 № 437 затверджено новий Порядок видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (далі — Порядок № 437), який є чинним з 05.07.2013. Одночасно втратив чинність попередній порядок.

Порядок № 437 вже не установлено вимоги повертати дозвіл до служби зайнятості. Роботодавцю достатньо письмово повідомити територіальний орган служби зайнятості, який видав дозвіл, про припинення трудового договору (контракту) з іноземцем протягом трьох робочих днів з дати припинення трудового договору (п. 29 Порядку № 437).

Відповідальність за порушення законодавства про зайнятість населення визначає стаття 53 Закону № 5067. Ця стаття не передбачає штрафних санкцій для роботодавців за неповідомлення 

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Хто тут? Давайте знайомитися!

Зареєструвавшись на сайті, Ви зможете:

• читати статті та запитання-відповіді

• першими дізнаватися про кадрові новини

• скачувати шпаргалки, зразки, шаблони документів

• переглядати професійні вебінари

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×