Кадровик01

Пільгова пенсія працівникам, посади яких виключено з нових Списків 1 та 2

  • 23 вересня 2016
  • 2899

Запитання

Як обчислити пільговий пенсійний стаж працівникам, професії яких не увійшли до нових Списків 1 та 2, що дають право на пенсію за віком на пільгових умовах? 

Відповідь

Нові Списки 1 і 2, що дають право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджені КМУ у червні 2016 року. Вони значно звужені порівняно з попередніми Списками. У працівників і у кадрових служб виникають численні запитання щодо обчислення пільгового пенсійного стажу за професіями, які не увійшли до нових Списків 1 і 2. Найтиповіше — чи мають право на пенсію за віком на пільгових умовах працівники, професії та посади яких були передбачені у Списках 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою КМУ від 16.01.2003 № 36 (далі — Постанова № 36), та відсутні в новій редакції Списків № 1 і № 2, затверджених постановою КМУ від 24.06.2016 № 461 (далі — Постанова № 461)?

Роз’яснення профільного міністерства невтішні: до пільгового стажу буде зараховано лише період до 02.08.2016.

При визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах  працівників застосовуються списки, що були чинними на період роботи особи.

Отже працівнику, який мав право на пенсію за віком на пільгових умовах до введення в дію Постанови № 461 (набрала чинності 03.08.2016) та продовжує працювати, пільговий стаж зараховується до 02.08.2016 включно.

При обчисленні стажу роботи зі шкідливими умовами праці працівників, професії та посади яких передбачені у Постанові № 461, Мінсоцполітики рекомендує користуватися Порядком застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383.


У пригоді вам неодмінно стануть ексклюзивні консультації щодо застосування Списків № 1 і № 2, а також особливості обчислення стажу роботи

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон