14 днів безперервної відпустки — тільки щорічної основної чи й додаткових?

27 липня 2017
1680
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна 14 днів безперервної відпустки надати з урахуванням додаткової відпустки (7 днів за ненормований робочий день) чи тільки основної щорічної?

Відповідь

Згідно з частиною першою статті 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів. Ця частина відпустки не обов’язково повинна надаватися першою.

Відповідно до статті 4 Закону про відпустки щорічна відпустка може складатися зі щорічної основної та щорічної додаткової відпусток. Тож, якщо при поділі однієї з її складових основна безперервна частина триватиме не менше 14 календарних днів, то норму Закону щодо поділу щорічних відпусток буде дотримано.

Надання ж частини щорічної основної відпустки тривалістю 7 календарних днів і 7 календарних днів щорічної додаткової відпустки за ненормований робочий день суперечитиме означеному правилу.