Підвищення кваліфікації у вихідний день: як обліковувати та оплачувати?

27 липня 2017
570
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як обліковувати та оплачувати підвищення кваліфікації, яке працівник проходить у його вихідний день?

Відповідь

При направленні працівників для підвищення кваліфікації з відривом від виробництва за ними зберігається місце роботи (посада) і провадяться виплати, передбачені законодавством (ст. 122 КЗпП).

Для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки і навчання інших професій з відривом від виробництва (далі — навчання) передбачено мінімальні державні гарантії. До них належать:

  • збереження середньої заробітної плати за основним місцем роботи за час навчання;
  • оплата вартості проїзду працівника до місця навчання і назад;
  • виплата добових за кожний день перебування в дорозі у розмірі, встановленому законодавством для службових відряджень (п. 1 постанови КМУ «Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва» від 28.06.1997 № 695).

Утім, без нагальної потреби не радимо направляти працівників на навчання у вихідний день, оскільки інспектор з праці при перевірці може вказати на порушення, зокрема, щодо тривалості щотижневого безперервного відпочинку (ст. 70 КЗпП).

У табелі обліку використання робочого часу цей день позначають, як «ІН» (інший невідпрацьований час, передбачений законодавством)