Кадровик01

Чи може покладатися матеріальна відповідальність на секретаря підприємства?

  • 31 липня 2017
  • 434

Запитання

Директор доручив секретарю отримувати канцтовари, які підприємство купує для потреб працівників, та видавати їх працівникам за необхідності, а бухгалтеру — укласти із секретарем договір про повну матеріальну відповідальність. Чи правомірно?

Відповідь

Письмові договори про повну матеріальну відповідальність можна укладати з працівниками, які обіймають посади або виконують роботи, безпосередньо пов’язані зі зберіганням, обробкою, продажем (відпуском), перевезенням або застосуванням у процесі виробництва переданих їм цінностей (ст. 135-1 КЗпП).

Перелік таких посад і робіт, а також типовий договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність затверджено постановою Держкомпраці СРСР та Секретаріатом ВЦРПС від 28.12.1977 № 447/24 (далі — Перелік № 447/24)*.

* Постанова тимчасово діє на території України відповідно до постанови Верховної Ради України від 12.09.1991 № 1545-XII.

Посаду «секретар» не включено до розділу І Переліку № 447/24.

Згідно з кваліфікаційною характеристикою, до обов’язків секретаря входить контроль за наявністю канцелярського приладдя, необхідного для роботи (Випуск 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336). Утім, цей вид робіт, як і зберігання канцелярських товарів, закуплених для власних потреб підприємства, не включено до розділу ІІ Переліку № 447/24.

Тому, укладання договору про повну матеріальну відповідальність із секретарем є незаконним.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон