Перенесення робочого дня на суботу та щорічна відпустка

2 серпня 2017
4764
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Із понеділка 22 серпня працівник перебуватиме у щорічній відпустці тривалістю 14 к. д. Чи повинен такий працівник виходити на роботу в суботу 19 серпня, на яку за рекомендацією Кабміну перенесено відпрацювання із п’ятниці 25 серпня?

Відповідь

Так, працівник повинен працювати. Кадровик має роз’яснити працівникам суть справи — не «відпрацювання», а робота за новим, зміненим графіком.

Читайте також: Перенесення робочих днів у 2017 році

Працівники зобов’язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження роботодавця, додержувати трудової дисципліни (ст. 139 КЗпП). Невихід на роботу в суботу при перенесенні робочого дня (звісно, за умови своєчасного інформування про зміну графіка роботи) може бути визнаний прогулом, невтішний наслідок якого — дисциплінарна відповідальність у порядку, встановленому статтею 149 КЗпП.

Отже, працівник, який 25.08.2017 перебуватиме у відпустці, має працювати з усіма в робочу суботу — 19.08.2017 відповідно.

Крім того працівник, який 25.08.2017 перебуватиме в оплачуваній відпустці (щорічній, додатковій соціальній працівникам, які мають дітей, тощо), фінансово навіть «виграє», оскільки отримає за дні відпусток середній заробіток, а за робочу суботу — заробітну плату.

Вам стане у пригоді: