Преміювання працівників без положення

3 серпня 2017
7268
Середній бал: 5 із 5

Запитання

На підприємстві немає Положення про преміювання працівників. Проте працівники отримують премію на підставі наказу керівника. Чи вважатиметься це порушенням?

Відповідь

Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, установами, організаціями самостійно у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами.

Якщо колективний договір на підприємстві, в установі, організації не укладено, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний погодити ці питання з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників, а у разі його відсутності — з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (ч. 2 ст. 97 Кодексу законів про працю України (КЗпП), ч. 1 ст. 15 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР).

Вам стане у пригоді: Положення про преміювання

Тому для унормування умов преміювання працівників рекомендуємо внести відповідні зміни до колективного договору або Положення про оплату праці.

У випадку неврегульованості питань оплати праці локальним нормативним актом інспектор з праці при перевірці може вказати на порушення, визначене частиною 2 статті 265 КЗпП, за яке передбачено штрафні санкції у розмірі мінімальної заробітної плати та адміністративну відповідальність посадових осіб підприємства.