Скорочення внутрішньо переміщеної особи

7 серпня 2017
1593
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна скоротити працівника, який внутрішньо переміщена особа?

Відповідь

Для взятої на облік внутрішньо переміщеної особи реалізація прав на зайнятість, пенсійне забезпечення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, на отримання соціальних послуг здійснюється відповідно до законодавства України (ч. 1 ст. 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014  № 1706-VII; далі — Закон № 1706).

Оскільки внутрішньо переміщені особи не зазначені в статті 42 Кодексу законів про працю України, як такі, що мають переважне право на залишення на роботі при вивільненні працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва i праці, то їх звільнення має відбуватись на загальних підставах.

Консультації за темою: