Керівник підписав кадровий наказ і оформив «лікарняний»

21 серпня 2017
829
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Керівник організації в першій половині робочого дня підписав наказ про прийняття на роботу. В другій половині — керівник оформив лікарняний. Чи вважатиметься такий наказ чинним? Чи ліпше його «перепідписати»?

Відповідь

Для убезпечення керівника від можливих проблем в майбутньому щодо доведення факту легітимності виданого наказу про прийняття на роботу працівника радимо в табелі обліку використання робочого часу зазначити фактичний час роботи начальника, а інший час, як «ТН» після надання лікарняного.

Оскільки під час підписання наказу начальник перебував на робочому місці, виконував свої обов’язки та не перебував ще на лікарняному, тому немає підстав для «перепідписання» цього наказу особою, що тимчасово виконує його обов’язки на час відсутності. Тим більше, що розпорядчий документ може бути відмінено (змінено, доповнено) лише новим розпорядчим документом (п. 6 розд. 1 гл. 2 Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5).