Частини щорічної відпустки лише в робочі дні: чи правомірно?

16 серпня 2017
5052
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівник використав безперервну частину щорічної відпустки тривалістю 14 днів. Решту 10 днів бере по одному-три винятково в робочі дні. Чи можна так?

Відповідь

Можна, якщо роботодавець згоден так поділити відпустку.

На прохання працівника щорічну відпустку можна поділити на частини будь-якої тривалості. Основна безперервна частина відпустки — мінімум 14 календарних днів (ч. 1 ст. 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки). Тривалість відпусток розраховують у календарних днях (ч. 1 ст. 5 Закону про відпустки). Тому за згодою роботодавця працівнику можна надати 10 днів відпустки хоч по одному дню.

Якщо працівник хоче більше відпочивати, йому ліпше оформити відпустку частинами тільки на робочі дні. А якщо потрібні гроші — обрати для відпустки періоди, на які припадають вихідні дні за графіком роботи. За ці дні працівник також отримає відпускні.

Ірина Житкова,
головний редактор MCFR Кадри