Скільки видів додаткових відпусток може отримати працівник?

17 серпня 2017
1934
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівник має право на три відпустки: соціальну на дітей, щорічні додаткові за ненормований день і за роботу з комп’ютером. Скільки відпусток надавати?

Відповідь

Працівник має обрати одну з двох щорічних додаткових відпустокза ненормований робочий день або за роботу з комп’ютером. Працівник має право і на соціальну відпустку на дітей.

Загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів, а на підземних гірничих роботах — 69 календарних днів (ч. 3 ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки). Йдеться про тривалість щорічної відпустки за один робочий рік. Якщо надаєте щорічні відпустки за минулі роки, обмеження у 59 днів не діє.

Щорічні відпустки (ч. 1 ст. 4 Закону про відпустки):

Працівник, який має право на кілька додаткових відпусток — за шкідливі та важкі умови праці, за особливий характер праці, — повинен обрати додаткову відпустку за однією підставою. Кабмін встановлює винятки, коли працівнику надають щорічні додаткові відпустки за кількома підставами (ч. 1 ст. 10 Закону про відпустки).

Додаткові відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А I групи, надають понад щорічні відпустки (ч. 7 ст. 20 Закону про відпустки).

Отже, працівнику слід надати:

  • відпустку або за ненормований робочий день, або за роботу з комп’ютером — за його вибором;
  • додаткову соціальну відпустку працівникам із дітьми.

Ірина Житкова,
головний редактор MCFR Кадри