Якщо Пенсійний фонд відмовляється повертати оригінал трудової книжки працюючого пенсіонера

7 жовтня 2016
5832
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Відповідь

Згідно із Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 (далі — Порядок № 22-1), до заяви про призначення пенсії по інвалідності додаються документи, перелічені в підпунктах «а»–«г» пункту 7 цього Порядку, зокрема, документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637.

Документи, необхідні для призначення пенсії, можуть бути подані як в оригіналах, так і в копіях, засвідчених у нотаріальному порядку або адміністрацією підприємства, установи, організації (далі — підприємство), що подає документи заявника для призначення пенсії, чи органом, що призначає пенсію. Документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в оригіналах. У разі, якщо підтвердженням страхового стажу є трудова книжка, подається копія з неї, засвідчена адміністрацією підприємства за місцем останньої роботи або органом, що призначає пенсію (пункт 30 Порядку № 22-1).

За викладених обставин рекомендуємо адміністрації підприємства звернутися письмово до відповідного органу Пенсійного фонду про повернення трудової книжки пенсіонера. У разі відмови, це рішення можна оскаржити до вищестоящого органу.