text
Кадровик01

Якщо Пенсійний фонд відмовляється повертати оригінал трудової книжки працюючого пенсіонера

  • 7 жовтня 2016
  • 3107

Запитання

Працівник отримав інвалідність (не пов’язано з професійною діяльністю та робочим часом). У переліку документів, необхідних для оформлення пенсії по інвалідності, що видали працівникові в Пенсійному фонді, був зазначений оригінал трудової книжки. Ми пішли назустріч працівнику і видали йому трудову книжку під розписку. Але у Пенсійному фонді відмовляються повертати трудову книжку, мотивуючи це тим, що після призначення пенсії трудова книжка має залишатися у фонді. Працівнику 32 роки, він планує працювати у нас і надалі. Ми розуміємо, що порушили вимоги Інструкції про порядок ведення трудових книжок, відповідно до якої видати трудову книжку мали лише при звільненні працівника. Чи правомірна позиція працівників Пенсійного фонду, які не повертають оригінал трудової книжки? Як нам вчинити у цій ситуації?

Відповідь

Згідно із Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 (далі — Порядок № 22-1), до заяви про призначення пенсії по інвалідності додаються документи, перелічені в підпунктах «а»–«г» пункту 7 цього Порядку, зокрема, документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637.

Документи, необхідні для призначення пенсії, можуть бути подані як в оригіналах, так і в копіях, засвідчених у нотаріальному порядку або адміністрацією підприємства, установи, організації (далі — підприємство), що подає документи заявника для призначення пенсії, чи органом, що призначає пенсію. Документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в оригіналах. У разі, якщо підтвердженням страхового стажу є трудова книжка, подається копія з неї, засвідчена адміністрацією підприємства за місцем останньої роботи або органом, що призначає пенсію (пункт 30 Порядку № 22-1).

За викладених обставин рекомендуємо адміністрації підприємства звернутися письмово до відповідного органу Пенсійного фонду про повернення трудової книжки пенсіонера. У разі відмови, це рішення можна оскаржити до вищестоящого органу.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала — пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

норма робочого часу на 2019 рік

• професійні матеріали сайту

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервіси та калькулятори

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон