Кадровик01

Коли встановлювати надбавку за почесне звання

  • 14 вересня 2017
  • 332

Запитання

За які почесні звання встановлюють надбавки? І коли це слід зробити?

Відповідь

Мінсоцполітики (лист від 26.10.2016 № 1482/13/84-16) нагадує, що умови оплати праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, визначає КМУ (ст. 8 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР).

Умови оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери визначені постановою КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298.

Умови та розміри оплати праці працівників бюджетних установ, закладів та організацій культури затверджені наказом Мінкультури «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» від 18.10.2005 № 745 (далі — Наказ № 745).

Працівникам може встановлюватися надбавка за почесне звання (підп. «б» п. 3 Наказу № 745).

Президент України присвоює почесні звання за особисті заслуги перед Українською державою громадянам, які працюють у відповідній економічній та соціально-культурній сфері, як правило, не менше ніж десять років, мають високі трудові досягнення і професійну майстерність (Указ Президента України «Про почесні звання України» від 29.06.2001 № 476/2001).

Надбавку за почесне звання встановлюють за умови, що діяльність працівника відповідає профілю такого звання. Відповідність почесного звання профілю діяльності працівника на займаній посаді визначає керівник установи, закладу або організації залежно від фактично виконуваних працівником обов’язків та видів робіт.

Надбавку за почесне звання встановлюють з дня присвоєння почесного звання, тобто дати Указу Президента України.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон