Періоди роботи на посадах службовців при обчисленні стажу

468

Запитання

Чи враховують період роботи службовцем до стажу служби в органі місцевого самоврядування?

Відповідь

Нацдержслужба (лист від 10.08.2017 № 7031/13-17) нагадує, що до стажу служби в органах місцевого самоврядування зараховується період роботи на посадах, на які поширюється дія Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III (далі — Закон № 2493), а також на посадах і в органах, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби (ст. 22 Закону № 2493).

Періоди роботи на посадах службовців при обчисленні стажу Читайте також: Люстраційна перевірка в органах місцевого самоврядування: за якими посадами проводити

Стаж державної служби та служби в органах місцевого самоврядування за періоди роботи (служби, навчання) до набрання чинності Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) обчислюють відповідно до законодавства, яке діяло до 01.05.2016, а за періоди роботи (служби, навчання) з 01.05.2016 — згідно зі статтею 46 Закону № 889 та Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою КМУ від 25.03.2016 № 229.

Стаж державної служби до 01.05.2016 обчислювали відповідно до Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою КМУ від 03.05.1994 № 283 (далі — Порядок № 283), додатка до нього та інших нормативно-правових актів.

Періоди роботи на посадах службовців при обчисленні стажу Корисні консультації:

До стажу державної служби включали час роботи на посадах службовців, якщо при просуванні по службі вони зайняли посади державних службовців (п. 3 Порядку № 283).

Просуванням по службі в розумінні положень Порядку № 283 вважається безпосередній перехід з посади службовця на посаду державного службовця у період роботи в державних органах, які передбачені в пункті 2 Порядку обчислення стажу державної служби та додатку до нього.

Періоди роботи на посадах службовців при обчисленні стажу Читайте також: Перелік посад в органах місцевого самоврядування, претенденти на які підлягають спецперевірці

Особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету, є посадовою особою місцевого самоврядування (ст. 2 Закону № 2493).

Нацдержслужба зауважує, що посадові особи місцевого самоврядування не є державними службовцями, а тому періоди роботи на посадах службовців в органах місцевого самоврядування при переході на посади, віднесені до відповідних категорій посад органів місцевого самоврядування, не можуть бути зараховані до стажу державної служби.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 31 шпаргалка для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення