Періоди роботи на посадах службовців при обчисленні стажу

19 вересня 2017
1752
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи враховують період роботи службовцем до стажу служби в органі місцевого самоврядування?

Відповідь

Нацдержслужба (лист від 10.08.2017 № 7031/13-17) нагадує, що до стажу служби в органах місцевого самоврядування зараховується період роботи на посадах, на які поширюється дія Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III (далі — Закон № 2493), а також на посадах і в органах, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби (ст. 22 Закону № 2493).

Періоди роботи на посадах службовців при обчисленні стажу Читайте також: Люстраційна перевірка в органах місцевого самоврядування: за якими посадами проводити

Стаж державної служби та служби в органах місцевого самоврядування за періоди роботи (служби, навчання) до набрання чинності Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) обчислюють відповідно до законодавства, яке діяло до 01.05.2016, а за періоди роботи (служби, навчання) з 01.05.2016 — згідно зі статтею 46 Закону № 889 та Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою КМУ від 25.03.2016 № 229.

Стаж державної служби до 01.05.2016 обчислювали відповідно до Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою КМУ від 03.05.1994 № 283 (далі — Порядок № 283), додатка до нього та інших нормативно-правових актів.

Періоди роботи на посадах службовців при обчисленні стажу Корисні консультації:

До стажу державної служби включали час роботи на посадах службовців, якщо при просуванні по службі вони зайняли посади державних службовців (п. 3 Порядку № 283).

Просуванням по службі в розумінні положень Порядку № 283 вважається безпосередній перехід з посади службовця на посаду державного службовця у період роботи в державних органах, які передбачені в пункті 2 Порядку обчислення стажу державної служби та додатку до нього.

Періоди роботи на посадах службовців при обчисленні стажу Читайте також: Перелік посад в органах місцевого самоврядування, претенденти на які підлягають спецперевірці

Особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету, є посадовою особою місцевого самоврядування (ст. 2 Закону № 2493).

Нацдержслужба зауважує, що посадові особи місцевого самоврядування не є державними службовцями, а тому періоди роботи на посадах службовців в органах місцевого самоврядування при переході на посади, віднесені до відповідних категорій посад органів місцевого самоврядування, не можуть бути зараховані до стажу державної служби.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри