text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Періоди роботи на посадах службовців при обчисленні стажу

  • 19 вересня 2017
  • 1031

Запитання

Чи враховують період роботи службовцем до стажу служби в органі місцевого самоврядування?

Відповідь

Нацдержслужба (лист від 10.08.2017 № 7031/13-17) нагадує, що до стажу служби в органах місцевого самоврядування зараховується період роботи на посадах, на які поширюється дія Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III (далі — Закон № 2493), а також на посадах і в органах, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби (ст. 22 Закону № 2493).

Періоди роботи на посадах службовців при обчисленні стажу Читайте також: Люстраційна перевірка в органах місцевого самоврядування: за якими посадами проводити

Стаж державної служби та служби в органах місцевого самоврядування за періоди роботи (служби, навчання) до набрання чинності Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) обчислюють відповідно до законодавства, яке діяло до 01.05.2016, а за періоди роботи (служби, навчання) з 01.05.2016 — згідно зі статтею 46 Закону № 889 та Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою КМУ від 25.03.2016 № 229.

Стаж державної служби до 01.05.2016 обчислювали відповідно до Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою КМУ від 03.05.1994 № 283 (далі — Порядок № 283), додатка до нього та інших нормативно-правових актів.

Періоди роботи на посадах службовців при обчисленні стажу Корисні консультації:

До стажу державної служби включали час роботи на посадах службовців, якщо при просуванні по службі вони зайняли посади державних службовців (п. 3 Порядку № 283).

Просуванням по службі в розумінні положень Порядку № 283 вважається безпосередній перехід з посади службовця на посаду державного службовця у період роботи в державних органах, які передбачені в пункті 2 Порядку обчислення стажу державної служби та додатку до нього.

Періоди роботи на посадах службовців при обчисленні стажу Читайте також: Перелік посад в органах місцевого самоврядування, претенденти на які підлягають спецперевірці

Особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету, є посадовою особою місцевого самоврядування (ст. 2 Закону № 2493).

Нацдержслужба зауважує, що посадові особи місцевого самоврядування не є державними службовцями, а тому періоди роботи на посадах службовців в органах місцевого самоврядування при переході на посади, віднесені до відповідних категорій посад органів місцевого самоврядування, не можуть бути зараховані до стажу державної служби.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала — пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

норма робочого часу на 2019 рік

• професійні матеріали сайту

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервіси та калькулятори

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон