Відпустка на вінчання: надавати чи ні?

21 вересня 2017
437
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна надати відпустку на час релігійного обряду шлюбу, якщо шлюб було укладено за декілька місяців до цього, але відпустку у зв’язку з одруженням не використано?

Відповідь

Шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану (ч. 1 ст. 21 Сімейного кодексу України; далі — СК).

Законодавством не визначено строки надання відпустки у зв’язку з одруженням. На нашу думку, така відпустка може охоплювати певний проміжок часу як перед визначеною датою укладання шлюбу, так і після неї (безпосередньо передувати дню реєстрації шлюбу, слідувати за ним, або дата реєстрації шлюбу може припадати на будь-який день відпустки).

До речі, релігійний обряд шлюбу не є підставою для виникнення у жінки та чоловіка прав та обов’язків подружжя (ч. 3 ст. 21 СК). Тому на час релігійного обряду шлюбу працівники не мають права на відпустку у зв’язку з одруженням.