Запитання
У зв’язку з цілодобовим режимом роботи в організації застосовується підсумований облік робочого часу. Є працівники, які оформлені на вакантні посади за внутрішнім сумісництвом, але до роботи за сумісництвом вони залучаються не регулярно, а лише за необхідності. Тобто в одному місяці сумісник може відпрацювати 20 годин, у другому — 40, а у третьому — може зовсім не залучатися до роботи за сумісництвом. Як у такому разі обчислювати тривалість щорічної відпустки по роботі за сумісництвом?
Відповідь
Робота за сумісництвом передбачає роботу на умовах неповного робочого часу.
Згідно з частиною третьою статті 56 Кодексу законів про працю України робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. Отже, таким працівникам гарантується право на щорічну відпустку такої тривалості, як і іншим відповідним працівникам з нормальною тривалістю робочого часу.
Зазначене узгоджується також з пунктом 1 частини першої статті 9 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, згідно з яким до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (стаття 6 цього закону), зараховується час фактичної роботи (зокрема, на умовах неповного робочого часу) протягом робочого року, за який надається відпустка.