Чи можна завчасно дізнатися про інспекційне відвідування на сайті Держпраці?

22 вересня 2017
651
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Відповідь

Ні, не розміщуватимуть.

Інспекційне відвідування підлягає повідомній реєстрації Держпраці чи її територіальним органом до початку його проведення (п. 5 Порядку державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 295).

Мета перевірки інспектором праці: чи можна довідатися завчасно? Читайте також: Інспекційні відвідування замість перевірок: усе по-новому

Порядок повідомної реєстрації інспекційних відвідувань та рішень інспектора праці про відвідування роботодавця затверджено наказом Держпраці від 22.06.2017 № 76 (далі — Порядок № 76).

Держпраці обліковує інспекційні відвідування у Реєстрі, форму якого визначено Додатком 1 до Порядку № 76. Фіксують дату відвідування, назву та адресу суб’єкта господарювання, підставу відвідування, обставини, що планується дослідити під час інспектування.

Проте Порядок № 76 не передбачає оприлюднення Реєстру в інтернеті.

Роботодавець, який має сумніви щодо правомірності інспектування, може звернутися до органу Держпраці із запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 № 2939-VI.

Порядок складення, подання та розгляду запитів на отримання публічної інформації, розпорядниками якої є Державна служба України з питань праці та її територіальні органи, затверджено наказом Мінсоцполітики від 16.11.2016 № 1338.

Запит можна надсилати на електронну пошту. Докладніше про запити — на сайті Держпраці.

Олена Коновалова,
заступник директора департаменту з питань праці —
начальник відділу з питань трудових відносин
Державної служби України з питань праці,

Ірина Іванченко,
шеф-редактор журналу «Кадровик-01» та системи Expertus: Кадри