Невчасна виплата авансу: коли вважатиметься порушенням?

22 вересня 2017
1428
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Відповідь

Строки виплати зарплати визначено статтею 115 КЗпП. Так, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Мета перевірки інспектором праці: чи можна довідатися завчасно? Читайте також: Інспекційні відвідування замість перевірок: усе по-новому

Стаття 265 КЗпП передбачає штраф у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати за порушення встановлених строків виплати заробітної плати більш як за один місяць.

Отже, інспектор не кваліфікуватиме як порушення одноразову затримку із виплатою авансу, проте зазначить про це в акті за результатами інспекційного відвідування.

Якщо роботодавець знову затримуватиме зарплату, до нього застосують штрафні санкції (п. 29 Порядку державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 295).

Олена Коновалова,
заступник директора департаменту з питань праці —
начальник відділу з питань трудових відносин
Державної служби України з питань праці,

Ірина Іванченко,
шеф-редактор журналу «Кадровик-01» та системи Expertus: Кадри