Санітарно-гігієнічний режим в архіві підприємства

19 травня 2016
253
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Відповідь

Якщо в архіві підприємства виявлено комах або гризунів, потрібно використати засоби захисту від шкідників.

Приміщення архіву треба утримувати в чистоті, в умовах, що виключають можливість появи цвілі, комах, гризунів та накопичення пилу понад 0,15 мг/м2.

Як здійснити ефективний захист документів? Насамперед, необхідно забезпечити максимальну герметичність сховищ, регулярно обезпилювати коробки з документами, стелажі та приміщення за допомогою електропилососа. Важливо регулярно провадити вологе прибирання сховищ, регулярно провітрювати сховища. Доцільність провітрювання визначають з огляду на вологість зовнішнього й внутрішнього повітря.

Якщо в сховищах виявлено комах або гризунів, потрібно вжити термінові заходи від шкідників. Відповідні санітарно-гігієнічні заходи проводить служба санітарно-епідеміологічного нагляду. Уражені документи ізолюють і піддають дезінсекції. У разі пошкодження значної кількості документів дезінсекцію виконують у всьому сховищі.

Документи й коробки, уражені цвіллю, ізолюють і дезінфікують. Стелажі, коробки, шафи протирають водним розчином формаліну, катаміну АБ і просушують.

Для планових санітарно-гігієнічних заходів в архіві щомісяця проводять санітарний день. Важливо, щоб під час прибирання вода й антисептичні розчини не потрапляли на документи.