Кадровик01

Коли працівник має приступити до роботи після проходження військової служби

  • 25 вересня 2017
  • 1725

Запитання

Працівника звільнено від проходження військової служби, про що свідчить наказ командира військової частини про закінчення служби та виключення зі списків особового складу частини. Проте цей працівник з’явився на підприємство лише через два дні після такого звільнення, стверджуючи, що ці дні він перебував у дорозі, повертаючись додому. Як ці дні відображати у табелі?

Відповідь

Закінченням проходження військової служби вважається день виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини (ч. 2 ст. 24 Закону № 2232).

Коли працівник має приступити до роботи після проходження військової служби Читайте також: Демобілізований працівник повертається на роботу: що має знати кадровик

Якщо виключення зі списків особового складу військової частини відбувалося, приміром з 25 вересня 2017 року, цей день є останнім днем проходження військової служби. Отже, приступити до роботи працівник має 26 вересня 2017 року або у перший робочий день за графіком роботи.

Якщо ж з’ясується, що відсутність працівника після звільнення з військової служби була викликана особистими обставинами, уповноважена роботодавцем особа (як правило, працівник кадрової служби) має запропонувати працівникові надати письмові пояснення щодо його відсутності на роботі.

Коли працівник має приступити до роботи після проходження військової служби​ Читайте також: Надаємо відпустку демобілізованому працівнику

У випадку визнання роботодавцем причин відсутності працівника на роботі поважними, слід оформити таке рішення наказом (розпорядженням) роботодавця, скласти скоригований табель, в якому дні відсутності працівника на роботі після звільнення з військової служби позначити літерним кодом «І» (інші види неявок, цифровий код «30»). Дні відсутності оплаті не підлягають.

Якщо ж роботодавець має підстави кваліфікувати відсутність працівника на роботі як прогул, до працівника можуть бути застосовані заходи стягнення за порушення трудової дисципліни, передбачені статтею 147 КЗпП.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон