Коли працівник має приступити до роботи після проходження військової служби

191

Запитання

Працівника звільнено від проходження військової служби, про що свідчить наказ командира військової частини про закінчення служби та виключення зі списків особового складу частини. Проте цей працівник з’явився на підприємство лише через два дні після такого звільнення, стверджуючи, що ці дні він перебував у дорозі, повертаючись додому. Як ці дні відображати у табелі?

Відповідь

Закінченням проходження військової служби вважається день виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини (ч. 2 ст. 24 Закону № 2232).

Коли працівник має приступити до роботи після проходження військової служби Читайте також: Демобілізований працівник повертається на роботу: що має знати кадровик

Якщо виключення зі списків особового складу військової частини відбувалося, приміром з 25 вересня 2017 року, цей день є останнім днем проходження військової служби. Отже, приступити до роботи працівник має 26 вересня 2017 року або у перший робочий день за графіком роботи.

Якщо ж з’ясується, що відсутність працівника після звільнення з військової служби була викликана особистими обставинами, уповноважена роботодавцем особа (як правило, працівник кадрової служби) має запропонувати працівникові надати письмові пояснення щодо його відсутності на роботі.

Коли працівник має приступити до роботи після проходження військової служби​ Читайте також: Надаємо відпустку демобілізованому працівнику

У випадку визнання роботодавцем причин відсутності працівника на роботі поважними, слід оформити таке рішення наказом (розпорядженням) роботодавця, скласти скоригований табель, в якому дні відсутності працівника на роботі після звільнення з військової служби позначити літерним кодом «І» (інші види неявок, цифровий код «30»). Дні відсутності оплаті не підлягають.

Якщо ж роботодавець має підстави кваліфікувати відсутність працівника на роботі як прогул, до працівника можуть бути застосовані заходи стягнення за порушення трудової дисципліни, передбачені статтею 147 КЗпП.

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 31 шпаргалка для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення