Кадровик01

Наказ про відпустку без збереження зарплати в день її початку: правомірно чи ні?

  • 25 вересня 2017
  • 1470

Запитання

Чи може роботодавець надати працівнику відпустку без збереження заробітної плати «день у день» і, відповідно, видати наказ про таку відпустку?

Відповідь

Законодавство не містить заборони щодо видання наказу про надання відпустки без збереження заробітної плати в день початку відпустки, однак радимо видавати наказ напередодні початку відпустки.

Наказ про відпустку без збереження зарплати в день її початку: правомірно чи ні? Читайте також: Відпустка без збереження заробітної плати на чотири місяці: чи можливо

Працівник зазвичай просить про надання такого виду відпустки задля вирішення питань особистого характеру. Якщо ж наказ про надання відпустки видається у день її початку, то працівник у цей день має бути присутнім на роботі, оскільки на час початку роботи немає розпорядчого документа, який легалізує відсутність працівника на робочому місці (виняток може становити лише випадок, коли працівник працює за змінним графіком роботи).

Такий підхід до видання розпорядчого документа щодо надання відпустки без збереження заробітної плати за формальними ознаками:

  • не виправдовує мети, для якої оформлюється відпустка (працівник має з’явитися на роботі, а не використати відпустку за призначенням);
  • дає підстави вважати, що працівник певний час виконує трудову функцію, відтак йтиметься не про надання відпустки без збереження заробітної плати, а про встановлення неповного робочого часу у цей день, що тягне за собою оплату праці пропорційно відпрацьованому часу.
Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон