Наказ про відпустку без збереження зарплати в день її початку: правомірно чи ні?

25 вересня 2017
1723
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може роботодавець надати працівнику відпустку без збереження заробітної плати «день у день» і, відповідно, видати наказ про таку відпустку?

Відповідь

Законодавство не містить заборони щодо видання наказу про надання відпустки без збереження заробітної плати в день початку відпустки, однак радимо видавати наказ напередодні початку відпустки.

Наказ про відпустку без збереження зарплати в день її початку: правомірно чи ні? Читайте також: Відпустка без збереження заробітної плати на чотири місяці: чи можливо

Працівник зазвичай просить про надання такого виду відпустки задля вирішення питань особистого характеру. Якщо ж наказ про надання відпустки видається у день її початку, то працівник у цей день має бути присутнім на роботі, оскільки на час початку роботи немає розпорядчого документа, який легалізує відсутність працівника на робочому місці (виняток може становити лише випадок, коли працівник працює за змінним графіком роботи).

Такий підхід до видання розпорядчого документа щодо надання відпустки без збереження заробітної плати за формальними ознаками:

  • не виправдовує мети, для якої оформлюється відпустка (працівник має з’явитися на роботі, а не використати відпустку за призначенням);
  • дає підстави вважати, що працівник певний час виконує трудову функцію, відтак йтиметься не про надання відпустки без збереження заробітної плати, а про встановлення неповного робочого часу у цей день, що тягне за собою оплату праці пропорційно відпрацьованому часу.