Неповнолітня дитина і звільнення за власним бажанням

26 вересня 2017
2432
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може звільнитися за власним бажанням без відпрацювання жінка, яка має 2-х неповнолітніх дітей?

Відповідь

Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні (ст. 38 КЗпП). У разі звільнення з поважних причин, у т. ч. у зв’язку з доглядом за дитиною до досягнення нею 14-річного віку, роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Неповнолітня дитина і звільнення за власним бажанням Читайте також: Звільнення без відпрацювання: з яких підстав допустимо

Отже, якщо працівниця має хоча б одну дитину у віці до 14 років і вказала у заяві таку причину звільнення, на підставі свідоцтва про народження дитини роботодавець зобов’язаний її звільнити у визначений у заяві строк.