text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Переривання відпустки для догляду за дитиною і неповний робочий час

  • 27 вересня 2017
  • 705

Запитання

Працівниця бажає перервати відпустку для догляду за дитиною до 3-х років і працювати за графіком неповного робочого дня. Але графік неповного робочого дня передбачено і для роботи під час відпустки для догляду за дитиною. Як ліпше вчинити у такій ситуації?

Відповідь

За бажанням жінки (батька дитини, баби, діда чи іншого родича, які фактично доглядають за дитиною, або особи, яка усиновила чи взяла під опіку дитину та одного із прийомних батьків), у період перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років, вона може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома (ч. 4 ст. 18 Закону України «Про відпустки»).

Переривання відпустки для догляду за дитиною і неповний робочий час Детальніше — у консультації «Робота на умовах неповного робочого дня під час відпустки для догляду за дитиною»

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про допомогу сім’ям з дітьми», абз. 7 п. 13 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженою постановою КМУ від 27.12.2001 № 1751, допомога при народженні дитини, яка народилася після 30.06.2014, призначається у розмірі 41 280 грн. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10 320 грн., решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами.

Отже, якщо працівниця, якій призначено допомогу при народженні дитини, виявила бажання працювати (не має значення — повний чи неповний робочий час), допомогу виплачуватимуть до закінчення терміну її призначення, тобто протягом 36 місяців. Таким чином, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років працівниця має право працювати неповний робочий час або вдома.

Зазначена норма закону дозволяє жінці працювати під час відпустки, але не зобов’язує роботодавця, з яким працівниця вже перебуває у трудових відносинах, в обов’язковому порядку надати їй можливість працювати на таких умовах на її робочому місці. Якщо на посаду тимчасово відсутньої жінки вже прийнято іншого працівника за строковим трудовим договором, то роботодавець вправі відмовити жінці в її проханні працювати на своєму робочому місці на умовах неповного робочого часу без переривання відпустки. Основним аргументом такої відмови є те, що зі «строковиком» укладено трудовий договір на час перебування основного працівника у відпустці для догляду за дитиною, а вихід на роботу основного працівника без переривання відпустки не дає права звільнити «строковика», оскільки умова припинення дії трудового договору не виконується.

Таким чином, скористатися своїм правом і працювати під час відпустки на своєму робочому місці жінка може лише у разі, коли на її місце не прийнято іншого працівника за строковим трудовим договором та за умови, що робота «відпускниці» на умовах неповного робочого часу відповідає інтересам роботодавця.

У разі бажання працювати повний робочий час відпустку для догляду за дитиною слід перервати. Однак, і у разі переривання відпустки роботодавець зобов’язаний на прохання працівниці встановити їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень (ч. 1 ст. 56 КЗпП).

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала — пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

норма робочого часу на 2019 рік

• професійні матеріали сайту

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервіси та калькулятори

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон