Кадровик01

Додаткова відпустка за роботу з комп’ютером: чи можна перенести на наступний рік

  • 13 жовтня 2016
  • 4228

Запитання

Працівнику надається щорічна основна відпустка 24 календарних дні та 7 днів додаткової відпустки за роботу з комп’ютером. Чи переноситься невикористана додаткова відпустка на наступний рік? Якщо працівник у 2015 році використав 14 днів основної відпустки, чи має він право в 2016 році взяти 10 днів чергової основної відпустки і 7 днів невикористаної додаткової відпустки за 2015 рік?

Відповідь

Викликає сумнів правомірність надання щорічної додаткової відпустки за роботу на комп’ютері тривалістю 7 календарних днів, оскільки позицією 58 підрозділу «Інші види виробництв» розділу ХХІІ «Загальні професії за всіма галузями господарства» Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, передбаченого додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 № 1290, максимальна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, для працівників, які працюють на електронно-обчислювальних машинах, а також операторів обчислювальних машин, які працюють на машинолічильних станціях, становить 4 календарні дні. Зазначену позицію слід уточнити з спеціалістами Державної експертизи умов праці.

Зазначена відпустка належить до виду щорічних відпусток, а тому відповідно до частини п’ятої статті 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд, а також ненадання їх протягом робочого року особам віком до 18 років та працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими і важкими умовами чи з особливим характером праці.

Право на таку відпустку не втрачається, а тому, якщо з будь-яких причин працівник своєчасно не використав щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, він може її використати в подальшому. При цьому, у разі звільнення працівника, за всі невикористані дні цієї відпустки йому має бути виплачена грошова компенсація.

Також слід мати на увазі, що щорічна відпустка надається за відпрацьований робочий рік, а не за календарний.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю