Кадровик01

Доплата до мінімалки при підсумованому обліку робочого часу

  • 2 жовтня 2017
  • 976

Запитання

Чи провадити доплату до мінімальної заробітної плати при підсумованому обліку робочого часу?

Відповідь

Мінсоцполітики (лист від 21.08.2017 № 2231/0/101-17) нагадало, що режим підсумованого обліку робочого часу може вводитись на безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, а також в окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може бути додержана встановлена для цієї категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу (статтею 61 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Доплата до мінімалки при підсумованому обліку робочого часу Дізнайтеся, чи доплачувати до мінімальної зарплати за погодинної оплати праці

У випадку застосування підсумованого обліку робочого часу розпорядок робочого дня і графіки змінності мають бути побудовані таким чином, щоб робочий час, який зобов’язані відпрацювати працівники за обліковий період, встановлений в колективному договорі, відповідав установленій законодавством нормі робочих годин, що припадає на цей період (квартал, півріччя, рік).

У кінці кожного місяця працівникам, які працюють при підсумованому обліку робочого часу, провадиться нарахування належної їм заробітної плати згідно з умовами оплати праці: нарахування окладу, доплат і надбавок, в т. ч. за роботу у нічний час, роботу у святкові і неробочі дні тощо, а по закінченні облікового періоду провадиться оплата надурочної роботи за наявності надурочних годин.

Роботу у святкові та неробочі дні оплачують у подвійному розмірі:

  • працівникам, які одержують місячний оклад, — у розмірі одинарної годинної ставки понад оклад, якщо робота у святковий і неробочий день провадилась в межах місячної норми робочого часу, в розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад, якщо робота провадилась понад місячну норму праці (ст. 107 КЗпП).

Оплату провадять за години, фактично відпрацьовані у вихідні дні.

При оплаті фактично відпрацьованих у святковий день годин слід враховувати, що режими роботи працівників підприємства встановлюють самостійно у правилах внутрішнього трудового розпорядку або в колективному договорі.

Мінсоцполітики зауважує, якщо робота працівника у святковий (неробочий) день провадилась згідно із змінним графіком, тобто в межах місячної норми робочого часу для цього працівника, оплата проводиться у розмірі одинарної годинної або денної ставки понад оклад.

Норма тривалості робочого часу в обліковому періоді для працівників є норма, яка встановлена їм графіками змінності. Тому при визначенні годинної ставки для оплати нічного часу, фактично відпрацьованих годин у святкові та вихідні дні необхідно місячний оклад працівника розділити на норму тривалості робочого часу на відповідний місяць, затверджену правилами внутрішнього трудового розпорядку для даного підрозділу (працівника) (лист Мінсоцполітики від 18.08.2017 № 1537/0/102-17).

Якщо працівника наказом (розпорядженням) по підприємству залучали до роботи у святковий (неробочий) день у його вихідний день, тобто понад місячну норму, оплату праці в цьому випадку провадять у розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад.

Доплата до мінімалки при підсумованому обліку робочого часуЧитайте також: Доплата до мінімальної зарплати у штатному розписі: як відобразити

Мінсоцполітики наголошує, при нарахуванні заробітної плати по закінченні місяця враховують, що розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховують доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Підвищену оплату за роботу у святковий (неробочий) день враховують до розміру заробітної плати при забезпеченні її мінімального розміру.

Натомість оплату надурочної роботи здійснюють понад розмір мінімальної заробітної плати.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон