Кадровик01

Скорочення назви медичного закладу та назви організації у лікарняному

  • 3 жовтня 2017
  • 559

Запитання

Працівник приніс лікарняний, у якому замість повної назви закладу охорони здоров’я, що його видав, зазначено абревіатуру, а в назві організації — замість Товариство з обмеженою відповідальністю вказано ТОВ. Чи вважається це порушенням?

Відповідь

Порядок і умови видачі, продовження та обліку документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, контролю за правильністю їх видачі визначені Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455.

Скорочення назви медичного закладу та назви організації у лікарняному Читайте такожУсе про лікарняний: добірка для кадровика

Відповідно до Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності (ЛН), затвердженої наказом МОЗ, Мінпраці, ФСС з ТВП, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція № 532) лицьовий бік листка непрацездатності заповнює лікуючий лікар або молодший медичний працівник з медичною освітою розбірливим почерком, без помарок, синім, фіолетовим або чорним чорнилом. На лицьовому боці ЛН чітко вказують назву і місцезнаходження закладу охорони здоров'я (повністю), що підтверджують штампом та печаткою закладу охорони здоров’я «Для листків  непрацездатності» (п. 3.1. Інструкції № 532).

Отже, зазначення на ЛН абревіатури замість повної назви закладу охорони здоров’я є порушенням правил оформлення документа, визначених Інструкцією № 532, і потребує внесення повної назви.

Застосовувати загальновідомі ініціальні скорочення (абревіатури) в їхній усталеній формі дозволяє п. 4.16. Національного стандарту України «Бібліографічний опис. Скорочення слів і словосполучень українською мовою. Загальні вимоги та правила» (ДСТУ 3582-2013), якому надано чинності наказом Мінекономрозвитку від 22.08.2013 № 1010 та прийнято на заміну ДСТУ 3582-97. Різні випадки скорочування слів із прикладами наведено в розділі 4 ДСТУ 3582-2013.

Отже, використовувати на документах абревіатуру ТОВ замість повної назви організації — правомірно.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон