Кадровик01

Невідкладна робота у вихідний день: чи вважатиметься надурочною

  • 13 жовтня 2016
  • 969

Запитання

Законодавством установлено, що надурочна робота не має перевищувати 120 годин на рік. Чи вважатиметься надурочною та робота, до якої залучають працівників у вихідний день для виконання невідкладних робіт, від яких залежить подальше нормальне функціонування підприємства?

Відповідь

Робота у вихідні дні законодавством заборонена і допускається тільки у виняткових випадках, передбачених статтею 71 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП).

Якщо залучення працівників до роботи у вихідний день правомірно, така робота за згодою сторін компенсується наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі годинної ставки (ст. 72 , 107 КЗпП). Залежно від того, який вид компенсації вибере працівник, робота у вихідний день може бути надурочною або такою, яка виконувалася в межах місячної норми робочого часу.

Якщо працівник як компенсацію вибрав інший день відпочинку, що надається йому в межах місяця, то робота у вихідний день не є надурочною. У випадку, коли працівника залучено до роботи у вихідний день і він погодився на грошову компенсацію, місячну норму робочого часу буде перебільшено на кількість годин, відпрацьованих у цей день. Тож робота у вихідний день вважатиметься надурочною, гранична норма застосування яких обмежена 120 годинами на рік (ст. 65 КЗпП ).

Аналогічної думки притримується Мінсоцполітики у листі від 09.12.2014 № 922/13/155-14.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю