Пенсійна реформа 2017: чи зараховуватиметься час обліку в центрі зайнятості до пенсійного стажу

11 жовтня 2017
5697
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Пенсійна реформа стартувала з 11 жовтня 2017 року. Кадровиків непокоїть — чи зараховуватиметься до страхового стажу для обчислення пенсії перебування на обліку в центрі зайнятості у статусі безробітного?

Відповідь

Пенсійна реформа — Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII (далі — Закон № 2148) — змінила законодавчі акти, що регулюють пенсійне забезпечення та соціальне страхування. До стажу для пенсії будуть зараховані періоди, коли особа перебувала на обліку і отримувала допомогу по безробіттю.

Пенсійна реформа 2017: чи зараховуватиметься час обліку в центрі зайнятості до пенсійного стажу Читайте також: Пенсійна реформа — 2017: зміни та новації

Періоди, з яких складається страховий стаж у солідарній пенсійній системі, визначені в статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі — Закон № 1058).

Частина 3 статті 24 змін не зазнала. Тож і надалі період, протягом якого особа, що підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, включається до страхового стажу.

Аналогічно і надалі діятиме норма абзацу 2 частини 1 статті 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV, згідно з якою період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Отже, законодавство не зазнало змін в частини включення до страхового стажу періоду отримання допомоги по безробіттю.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри