Інший день відпочинку за прибуття з відрядження у вихідний і вибуття у нове відрядження

12 жовтня 2017
2117
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівник повернувся з відрядження у вихідний день (суботу), за що йому надано інший день відпочинку (приміром — середа 11.10.2017). Цього ж дня — 11.10.2017 — працівнику знову потрібно відправлятися у відрядження, час вибуття — 22:00, при тому, що робочий час працівника з 9:00 до 18:00. Чи можна вважати 11.10.2017 днем відпочинку і днем відправлення у відрядження одночасно?

Відповідь

Насамперед нагадаємо, якщо наказом про відрядження передбачено повернення працівника з відрядження у вихідний день, то працівникові може надаватися інший день відпочинку відповідно до законодавства у сфері регулювання трудових відносин (п. 11 розд. І Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59; далі — Інструкція № 59). Тобто, якщо працівник повертається з відрядження у вихідний день, роботодавець не зобов’язаний надавати йому інший день відпочинку.

Інший день відпочинку за прибуття з відрядження у вихідний і вибуття у нове відрядження Дізнайтеся, як оформити надання іншого дня відпочинку за дні вибуття у відрядження (прибуття із відрядження), що припадають на вихідні

Окрім того, питання виходу працівника на роботу в день вибуття у відрядження та в день прибуття з відрядження регулюється правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства (далі — ПВТР) (п. 12 розд. І Інструкції № 59).

Тому, якщо в ПВТР вказано, наприклад, «якщо поїзд, яким працівник відбуває у відрядження, відправляється після 21 години, то в день вибуття у відрядження працівник має бути на роботі», 11.10.2017 працівник мав бути на робочому місці або скористатись правом на оформлення іншого дня відпочинку на цей день.

Інший день відпочинку за прибуття з відрядження у вихідний і вибуття у нове відрядження Читайте також: Затримка у відрядженні з ініціативи працівника: чи можливо

Зауважимо, що в будь-якому випадку, працівнику виплачують добові за день вибуття у відрядження (11.10.2017).

Утім, норми Інструкції № 59 поширюються на підприємства (установи, організації), що фінансуються з державного бюджету. Інші підприємства мають розробити власний локальний нормативний акт (наприклад, Положення про відрядження), яким унормувати всі питання щодо відряджень працівників. За основу можна взяти Інструкцію № 59.