Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Інший день відпочинку за прибуття з відрядження у вихідний і вибуття у нове відрядження

  • 12 жовтня 2017
  • 954

Запитання

Працівник повернувся з відрядження у вихідний день (суботу), за що йому надано інший день відпочинку (приміром — середа 11.10.2017). Цього ж дня — 11.10.2017 — працівнику знову потрібно відправлятися у відрядження, час вибуття — 22:00, при тому, що робочий час працівника з 9:00 до 18:00. Чи можна вважати 11.10.2017 днем відпочинку і днем відправлення у відрядження одночасно?

Відповідь

Насамперед нагадаємо, якщо наказом про відрядження передбачено повернення працівника з відрядження у вихідний день, то працівникові може надаватися інший день відпочинку відповідно до законодавства у сфері регулювання трудових відносин (п. 11 розд. І Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59; далі — Інструкція № 59). Тобто, якщо працівник повертається з відрядження у вихідний день, роботодавець не зобов’язаний надавати йому інший день відпочинку.

Інший день відпочинку за прибуття з відрядження у вихідний і вибуття у нове відрядження Дізнайтеся, як оформити надання іншого дня відпочинку за дні вибуття у відрядження (прибуття із відрядження), що припадають на вихідні

Окрім того, питання виходу працівника на роботу в день вибуття у відрядження та в день прибуття з відрядження регулюється правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства (далі — ПВТР) (п. 12 розд. І Інструкції № 59).

Тому, якщо в ПВТР вказано, наприклад, «якщо поїзд, яким працівник відбуває у відрядження, відправляється після 21 години, то в день вибуття у відрядження працівник має бути на роботі», 11.10.2017 працівник мав бути на робочому місці або скористатись правом на оформлення іншого дня відпочинку на цей день.

Інший день відпочинку за прибуття з відрядження у вихідний і вибуття у нове відрядження Читайте також: Затримка у відрядженні з ініціативи працівника: чи можливо

Зауважимо, що в будь-якому випадку, працівнику виплачують добові за день вибуття у відрядження (11.10.2017).

Утім, норми Інструкції № 59 поширюються на підприємства (установи, організації), що фінансуються з державного бюджету. Інші підприємства мають розробити власний локальний нормативний акт (наприклад, Положення про відрядження), яким унормувати всі питання щодо відряджень працівників. За основу можна взяти Інструкцію № 59.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Вы читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зарегистрируйтесь и вам также будут доступны статьи

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

• вебінарів та презентацій

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю