Кадровик01

Відпустка та включення до нормативу «запізнілого» інваліда

  • 17 жовтня 2017
  • 512

Запитання

Під час працевлаштування (2015 рік) працівник не повідомив про свою інвалідність. Згодом (у 2017 році) цей працівник приніс документи, які підтверджують його інвалідність. Як у такому випадку розрахувати кількість днів відпустки цього працівника? Та з якого часу враховувати його до нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів?

Відповідь

Якщо працівник, який працює на підприємстві з 2015 року, на час укладення трудового договору мав інвалідність, підтверджену довідкою МСЕК, він має право на щорічну основну відпустку тривалістю 26 або 30 к. д. (залежно від встановленої групи інвалідності (ч. 7 ст. 6 Закону України «Про відпустки») з дня укладення трудового договору.

Законодавство не обмежує право працівника використати відпустки за попередні роки, а також не встановлює строку давності, після якого працівник втратить право на невикористану відпустку. Такої ж думки дотримуються й Держпраці (лист від 22.12.2015 № 5947/0/4.2-06/6/ДП-15) та Мінсоцполітики (лист від 29.12.2015 № 774/13/116-15).

Отже, враховуючи, що при працевлаштуванні у 2015 році працівник не надав довідку МСЕК, однак право на щорічну відпустку тривалістю 26 к. д. мав, йому слід надати усі невикористані дні щорічної відпустки за усі попередні робочі роки або виплатити за них компенсацію у разі звільнення.

Відпустка та включення до нормативу «запізнілого» інваліда Читайте також: Норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів — визначаємо в чотири етапи

Зважаючи на те, що довідку МСЕК подано у поточному році, а звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за формою № 10-ПІ заповнюють у поточному році за минулий рік і подають до відповідних регіональних відділень Фонду соціального захисту інвалідів не пізніше 1 березня після звітного періоду (п. 2.1 Інструкції щодо його заповнення, затвердженої наказом Мінпраці від 10.02.2007 № 42), то включити до нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів вказаного працівника можливо тільки за 2017 рік.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон