Відпустка та включення до нормативу «запізнілого» інваліда

501

Запитання

Під час працевлаштування (2015 рік) працівник не повідомив про свою інвалідність. Згодом (у 2017 році) цей працівник приніс документи, які підтверджують його інвалідність. Як у такому випадку розрахувати кількість днів відпустки цього працівника? Та з якого часу враховувати його до нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів?

Відповідь

Якщо працівник, який працює на підприємстві з 2015 року, на час укладення трудового договору мав інвалідність, підтверджену довідкою МСЕК, він має право на щорічну основну відпустку тривалістю 26 або 30 к. д. (залежно від встановленої групи інвалідності (ч. 7 ст. 6 Закону України «Про відпустки») з дня укладення трудового договору.

Законодавство не обмежує право працівника використати відпустки за попередні роки, а також не встановлює строку давності, після якого працівник втратить право на невикористану відпустку. Такої ж думки дотримуються й Держпраці (лист від 22.12.2015 № 5947/0/4.2-06/6/ДП-15) та Мінсоцполітики (лист від 29.12.2015 № 774/13/116-15).

Отже, враховуючи, що при працевлаштуванні у 2015 році працівник не надав довідку МСЕК, однак право на щорічну відпустку тривалістю 26 к. д. мав, йому слід надати усі невикористані дні щорічної відпустки за усі попередні робочі роки або виплатити за них компенсацію у разі звільнення.

Відпустка та включення до нормативу «запізнілого» інваліда Читайте також: Норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів — визначаємо в чотири етапи

Зважаючи на те, що довідку МСЕК подано у поточному році, а звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за формою № 10-ПІ заповнюють у поточному році за минулий рік і подають до відповідних регіональних відділень Фонду соціального захисту інвалідів не пізніше 1 березня після звітного періоду (п. 2.1 Інструкції щодо його заповнення, затвердженої наказом Мінпраці від 10.02.2007 № 42), то включити до нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів вказаного працівника можливо тільки за 2017 рік.

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 31 шпаргалка для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення