Кадровик01

Довідка приватного медзакладу замість лікарняного

  • 24 жовтня 2017
  • 1679

Запитання

Після попередження про те, що працівниця перебуває на лікарняному, вона принесла довідку з приватного мед закладу. Чи правомірно це?

Відповідь

Порядок видачі документів, які засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, визначено Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455. У разі проходження діагностичного обстеження в закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності, за відсутності ознак тимчасової непрацездатності, або у разі самостійного звернення по консультативну допомогу видається довідка довільної форми за підписом лікуючого лікаря, засвідченим печаткою лікувально-профілактичного закладу, у якій обов’язково зазначається час проведеної консультації.

Довідка приватного медзакладу замість лікарняного Читайте також: Усе про лікарняний: добірка для кадровика

Таким чином, період відсутності працівника, підтверджений довідкою медичного закладу, можна кваліфікувати як відсутність на роботі з поважних причин. У табелі обліку використання робочого часу проставляється позначка «НН» (неоплачувана тимчасова непрацездатність у випадках, передбачених законодавством), заробітна плата працівнику за цей час не зберігається.

Якщо працівниця не надасть документа, який підтверджуватиме відсутність з поважної причини, роботодавець вправі застосувати дисциплінарне стягнення за порушення Правил внутрішнього трудового розпорядку.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю