Довідка приватного медзакладу замість лікарняного

24 жовтня 2017
2155
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Після попередження про те, що працівниця перебуває на лікарняному, вона принесла довідку з приватного мед закладу. Чи правомірно це?

Відповідь

Порядок видачі документів, які засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, визначено Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455. У разі проходження діагностичного обстеження в закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності, за відсутності ознак тимчасової непрацездатності, або у разі самостійного звернення по консультативну допомогу видається довідка довільної форми за підписом лікуючого лікаря, засвідченим печаткою лікувально-профілактичного закладу, у якій обов’язково зазначається час проведеної консультації.

Довідка приватного медзакладу замість лікарняного Читайте також: Усе про лікарняний: добірка для кадровика

Таким чином, період відсутності працівника, підтверджений довідкою медичного закладу, можна кваліфікувати як відсутність на роботі з поважних причин. У табелі обліку використання робочого часу проставляється позначка «НН» (неоплачувана тимчасова непрацездатність у випадках, передбачених законодавством), заробітна плата працівнику за цей час не зберігається.

Якщо працівниця не надасть документа, який підтверджуватиме відсутність з поважної причини, роботодавець вправі застосувати дисциплінарне стягнення за порушення Правил внутрішнього трудового розпорядку.