Прогул під час випробування: як звільнити

26 жовтня 2017
554
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівника прийнято на роботу з випробувальним строком два місяці. Проте під час випробування працівник не з’являється на роботі без поважних причин. Як у такому разі звільнити працівника?

Відповідь

Роботодавець має попередити працівника про звільнення за результатами випробування письмово за три дні до запланованого звільнення (ч. 2 ст. 28 КЗпП).

Відсутність працівника на роботі у день, на який заплановано вручення повідомлення про звільнення, не позбавить роботодавця можливості дотримати процедури звільнення, а відтак і звільнити працівника.

До строку випробування не будуть зараховані дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини (ч. 3 ст. 27 КЗпП), тож роботодавець матиме час для повідомлення працівника про звільнення.

Прогул під час випробування: як звільнити Дізнайтеся, коли доцільно скорочувати строк випробування

Якщо працівник з’явиться на роботі, треба буде видати наказ про невключення днів відсутності до строку випробування та визначення нової кінцевої дати випробування. І якщо роботодавець захоче звільнити працівника за результатами випробування — письмово про це повідомити працівника.

Якщо ж роботодавець за поясненнями працівника (або актом про відмову надати пояснення) доведе факт прогулу, то працівника можна звільнити за прогули.