Чи подавати звіт № 3-ПН, якщо вакантні 0,5 ставки

1 листопада 2017
1237
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівника прийнято на роботу на 0,5 ставки. Інші 0,5 ставки — вакантні. Чи подавати про них звіт № 3-ПН до центру зайнятості?

Відповідь

Поняття «0,25 (0,5; 0,75) окладу (тарифної ставки)» — це величина, яка характеризує розмір фонду заробітної плати для певної посади і жодним чином не відбиває графік і режим роботи працівника, який обіймає посаду. Більш того, КЗпП не містить положень, які б регламентували роботу працівника, наприклад, на 0,5 ставки. Натомість статтею 56 КЗпП визначено таке поняття як неповний робочий час (день, тиждень). Робота з неповним робочим часом передбачає тривалість робочого часу, меншу від норми тривалості (40 годин на тиждень) (ст. 50 КЗпП).

Чи подавати звіт № 3-ПН, якщо вакантні 0,5 ставкиЧитайте також: Два сумісника по 0,5 ставки і посада в штатному розписі

Тобто, «працівника приймають на роботу на 0,5 ставки» означає, що він виконуватиме роботу на умовах неповного робочого часу (20 годин на тиждень). Причому в штатному розписі посада вже не буде вакантною.

Оскільки посада не є вакантною, то і повідомляти центр зайнятості не потрібно. Але якщо організація бажає підібрати працівника, що також працюватиме на умовах неповної зайнятості, за сприяння служби зайнятості, про це можна повідомити центр зайнятості — за допомогою звіту № 3-ПН.