Додатковий вихідний за донорство на новому місці роботи

3 листопада 2017
869
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівник, якого щойно прийняли на роботу, приніс довідку про донорство, яке відбулося задовго до прийняття на це підприємство. Чи можна надати працівнику вихідний за донорство, якщо на момент здавання крові він працював на іншому підприємстві?

Відповідь

Додатковий день відпочинку, що надають донору, є гарантованою державою пільгою (ст. 9 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» від 23.06.1995 № 239/95-ВР, далі — Закон про донорство). Оскільки Законом про донорство передбачено право працівника приєднати додатковий день відпочинку із збереженням середньої заробітної плати до щорічної відпустки або використати цей день в інший час протягом року після дня здавання крові чи її компонентів, то у разі його звільнення право на цей додатковий день відпочинку не втрачається впродовж зазначеного терміну.

Додатковий вихідний за донорство на новому місці роботи Читайте також: Оплата лікарняного працівнику-донору

Таким чином, працівник має право використати додатковий день відпочинку із збереженням середнього заробітку на наступному місці роботи протягом року від дати здавання крові чи її компонентів у разі надання довідки про те, що такий день відпочинку на попередньому місці роботи йому не надавався.