Прийняття на роботу переселенця з пропискою в Донецькій області

395

Запитання

Працівник — переселенець з пропискою в Донецькій області, м. Макіївка. Що ми повинні вимагати із документів, щоб оформити його на роботу?

Відповідь

При працевлаштуванні внутрішньо переміщені особи (переселенці), як і усі громадяни України, подають документи, передбачені частиною 2 статті 24 КЗпП:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • трудову книжку;
  • у випадках, передбачених законодавством, документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи.

Умови працевлаштування цих осіб (основне місце роботи або сумісництво) залежать від того, чи має кандидат на працевлаштування трудову книжку.

Окрім того, статтею 25 КЗпП установлено, що при укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, зокрема, відомості про реєстрацію місця проживання чи перебування та документи, подання яких не передбачено законодавством (ст. 25 КЗпП).

Щодо осіб, які мають документ, що посвідчує громадянство України, та зареєстровані на території, де проводиться антитерористична операція, то такі громадяни мають право звернутись до органів соціального захисту населення та отримати статус внутрішньо переміщеної особи, що жодним чином не обмежує права такої особи, як громадянина України.

Випробування при прийнятті на роботу внутрішньо переміщеним особам не встановлюється (ст. 26 КЗпП).Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка

© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Матеріал тільки для зареєстрованих користувачівЩоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете статті, запитання та відповіді без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль