Догляд за дитиною як підстава для звільнення за власним бажання без відпрацювання двох тижнів батька

6 листопада 2017
395
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівник — батько дитини-інваліда — подав у відділ кадрів заяву про звільнення за власним бажанням. Цей працівник бажає звільнитися «день у день». Як підставу для звільнення надав свідоцтво про народження дитини. Мати цієї дитини не працює (перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років). Чи можна задовольнити бажання працівника?

Відповідь

Прохання працівника правомірне. На відміну від надання відпустки для догляду за дитиною, у статті 38 КЗпП не зазначено умови, що мати дитини має працювати і не перебувати у відпустці. Також законодавством не передбачений медвисновок, як для надання відпустки без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років на підставі статті 25 Закону «Про відпустки».

Догляд за дитиною як підстава для звільнення за власним бажання без відпрацювання двох тижнів батькаЧитайте також: Звільнення без відпрацювання: з яких підстав допустимо