Заява про прийняття на роботу рекомендованим листом: чи можливо?

9 листопада 2017
489
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Потенційний працівник надіслав заяву про прийняття на роботу рекомендованим листом. Які дії кадрової служби в такому разі?

Відповідь

Насамперед зауважимо, що при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, — також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи (ч. 2 ст. 24 Кодексу законів про працю України; КЗпП). Заява про прийняття на роботу, надіслана поштою, без наявності інших документів, передбачених законодавством, не може бути підставою для укладання трудового договору.

Тому працівнику, що бажає працевлаштуватись на вакантну посаду, рекомендуємо надіслати поштою письмову відповідь, в якій, посилаючись на частину 2 статті 24 КЗпП запропонувати особисто звернутись у кадрову службу з документами, необхідними для працевлаштування. Причому, надана письмова відповідь не є підставою для відмови у працевлаштуванні іншій особі, яка може раніше звернутись до кадрової служби з усіма необхідними документами (зокрема, і на умовах сумісництва або неповного робочого часу).