Переведення іноземця з підприємства в іншій країні

16 листопада 2017
278
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Підприємство планує прийняти на роботу за переведенням працівника-іноземця, який працевлаштований у Польщі. Чи правомірно це?

Відповідь

Оскільки за українським законодавством іноземець не перебуває у трудових відносинах з жодним підприємством на території України, то і прийняти за переведенням його з підприємства, що знаходиться в Польщі, неправомірно.

Державні гарантії забезпечення права громадян на працю поширюються на працездатних громадян, які постійно проживають на території України (ст. 5-1 КЗпП).

На особу, яка працює і проживає в Польщі, не поширюються норми законодавства про працю України, зокрема можливість переведення, за згодою працівника, на роботу на інше підприємство (ч. 1 ст. 32 КЗпП, п. 5 ст. 36 КЗпП), та гарантії щодо неможливості відмови в укладенні трудового договору, якщо особу запросили на роботу в порядку переведення з іншого підприємства за погодженням між керівниками підприємств (ч. 5 ст. 24 КЗпП).

Переведення іноземця з підприємства в іншій країні Читайте також: Прийняття на роботу іноземців: опановуємо нові правила

Також зауважимо, що пільги і гарантії для працівників, яких звільняють/приймають за переведенням, можуть суттєво відрізнятися в українському та польському трудовому законодавстві, що в подальшому може призвести до трудового спору між працівником і роботодавцем в Україні.

Переведення іноземця з підприємства в іншій країні Дізнайтеся, як оформити прийняття на роботу іноземця

Звертаємо увагу, якщо іноземець не має посвідки на постійне проживання в Україні, то прийняти на роботу його можна після одержання у службі зайнятості дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

Порушення інших вимог трудового законодавства, крім тих, що прямо зазначені у частині 2 статті 265 КЗпП, тягне за собою накладення штрафу на юридичну (фізичну) особу — роботодавця у розмірі мінімальної заробітної плати. При цьому винні посадові особи також можуть бути притягнені до відповідальності згідно зі статтею 41 КпАП — штраф від 510 до 1700 грн.