text
Кадровик01

Відрядження працівників на інше підприємство в межах населеного пункту

  • 16 листопада 2017
  • 352

Запитання

Керівник прийняв рішення відправити у відрядження декількох працівників на інше підприємство для виконання робіт з технічного обслуговування обладнання. Підприємство, на яке відряджаються працівники, знаходиться у тому самому населеному пункті. Як правильно оформить таке відрядження?

Відповідь

Службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника організації на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв'язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства) (п. 1 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59). Тому направлення працівників на інше підприємство в межах населеного пункту не може вважатись відрядженням.

До речі, виконана робота за час відрядження працівникам має бути оплачена, а у разі, якщо зарплата за таку виконану роботу буде меншою від середньої, то роботодавець мусить виплатити працівникові середню заробітну плату за відповідний час (ч. 4 ст. 121 Кодексу законів про працю України).

Для виконання робіт з технічного обслуговування обладнання на іншому підприємстві працівників можна тимчасово перевести (за згодою) на це підприємство шляхом звільнення, якщо це тривалий період. Також, за місцем роботи їм може бути надана відпустка (щорічна, без збереження заробітної плати), під час якої вони можуть виконати роботи з обслуговування обладнання на іншому підприємстві за укладеними договорами цивільно-правового характеру (договорами-підряду). Ще один варіант — працівники можуть виконувати роботу на іншому підприємстві у вільний від основної роботи час за трудовими договорами за сумісництвом.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала — пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Життя без ОК-5 (ОК-7)

Ви більше не будете рахувати стаж. За Вас це робитиме Пенсійний Фонд.

Як ПФУ надаватиме інформацію?

 Дізнатися