Кадровик01

Норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів: чи повинен виконувати ФОП

  • 25 жовтня 2016
  • 1344

Запитання

Чи потрібно фізичній особі — підприємцю виконувати норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів? Чи повинен ФОП подавати до Фонду соціального захисту інвалідів звіт 10-ПІ?

Відповідь

Законодавством установлено норму для фізичних осіб — підприємців, які використовують найману працю, та для підприємств, установ та організацій, зокрема і для громадських організацій інвалідів, щодо обов’язку працевлаштовувати інвалідів. Кількість робочих місць для інвалідів становить 4% від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік.

Статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII установлено, що у разі, якщо у штаті зараховано від 8 до 25 осіб, то для працевлаштування інваліда виділяється одне робоче місце

ФОП, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцеперебуванням та щорічно подають йому звіт за формою № 10-ПІ «Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів».

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон