Направлення працівника на медогляд у вихідний: чи законно?

24 листопада 2017
1799
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна направити працівника, який працює за змінним графіком роботи, на медогляд у його вихідний день та встановити за це додаткову оплату?

Відповідь

Щоб встановити дні для проходження медичного огляду працівникам, які працюють за змінним графіком, слід врахувати, що тривалість щотижневого безперервного відпочинку має бути не меншою, як сорок дві години (ст. 70 КЗпП) . У ці дні направити таких працівників на медогляд не можна. Тривалість  щоденного (міжзмінного) відпочинку має бути не менше, як 12 годин на добу (п. 8. «Методичних рекомендацій щодо застосування підсумованого обліку робочого часу», затверджених наказом Мінпраці та соціальної політики України від 19.06.2006 № 138).

Направлення працівника на медогляд у вихідний: чи законно? Читайте також: Скорочення перерви на прохання працівника: чи дозволено?

Враховуючи ці вимоги, направити працівників для проходження медогляду у дні міжзмінного відпочинку можливо. На цей період за ними зберігають місце роботи (посаду) і середній заробіток (ст. 17 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII та п. 2.21 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246).

Встановлення подвійної оплати у цьому випадку неправомірно.