СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Звільнення з основного місця роботи — за сумісництвом відмова: як бути?

  • 24 листопада 2017
  • 1063

Запитання

Працівник виконує трудові обов’язки за основним місцем роботи, а також — є внутрішнім сумісником. З основного місця роботи цей працівник звільняється, а з посади за сумісництвом — відмовляється. Які дії кадровика?

Відповідь

Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін (ч. 2 ст. 21 КЗпП).

Сумісництвом є виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час у тій же чи іншій організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.1993 № 43).

Отже, якщо працівник не має основної оплачуваної роботи, він не має права укласти трудовий договір про роботу за сумісництвом. Однак, нормативно-правові акти не містять норм, які зобов’язують працівника звільнитися з місця роботи за сумісництвом та укласти трудовий договір за основним місцем роботи на цьому або іншому підприємстві.

Також відсутні правові підстави для звільнення працівника з місця роботи за сумісництвом з ініціативи роботодавця або для припинення трудового договору на підставі ст. 7 КЗпП у зв’язку із порушенням встановлених правил прийняття на роботу. Оскільки норма ст. 7 КЗпП допускає можливість припинення трудового договору у разі порушення правил прийняття на роботу, встановлених законодавством.

У вказаному випадку слід роз’яснити працівникові, який відмовився оформити роботу за основним місцем, що у разі непрацездатності у нього не буде можливості подати копію листка непрацездатності, засвідчену підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи, а відтак він не матиме права на отримання допомоги у зв’язку із втратою працездатності (ч.1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105). На цьому наголошено у листі ФСС з тимчасової втрати працездатності «Щодо документів, які є підставою для призначення лікарняних та декретних працівникам — внутрішнім сумісникам» від 17.01.2017 № 5.2-28-65. Отже, слід запропонувати працівникові звільнення за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП) та прийняття на основне місце роботи наступного дня після звільнення.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю