Компенсація невикористаної соціальної відпустки «на дітей» новоприйнятому працівнику

27 листопада 2017
864
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Новоприйнята працівниця має право на додаткову соціальну відпустку «на дітей». У поточному році ця працівниця працювала на іншому підприємстві. Там вона цю відпустку не використовувала і при звільненні її не компенсували. Як вчинити «новому» роботодавцю?

Відповідь

Порядок виплати грошової компенсації за невикористані додаткові відпустки працівникам, які мають дітей визначає ст. 24 Закону України  «Про відпустки»: у разі звільнення працівника йому виплачують грошову компенсацію за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину-інваліда з дитинства підгрупи А I групи.

Компенсація невикористаної соціальної відпустки «на дітей» новоприйнятому працівникуЧитайте також: Компенсація за невикористану відпустку: хто має право отримувати

Отже, якщо працівниця не отримала компенсацію за цю відпустку при звільненні, то роботодавець, який допустив порушення, повинен її виплатити. Працівниця має звернутися на попереднє місце роботи за виплатою компенсації за невикористану додаткову соціальну відпустку.

Порядок перерахування компенсації за таку відпустку на інше підприємство законодавством не передбачено. Неправомірно також надати вказану відпустку за поточний рік на новому місці роботи.