Як виплачувати надбавку за ранг держслужбовцю, що перебуває у відпустці?

30 листопада 2017
1536
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як виплачують надбавку за ранг державного службовця у разі його тимчасової непрацездатності, у період відпусток чи встановлення неповного робочого часу?

Відповідь

Національне агентство України з питань державної служби нагадало, що державному службовцю, який працює неповний робочий день (тиждень), надбавку за ранг виплачують пропорційно відпрацьованому часу (п. 2 постанови КМУ «Питання присвоєння рангів державних службовців та співвідношення між рангами державних службовців і рангами посадових осіб місцевого самоврядування, військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями» від 20.04.2016 № 306) (лист НАДС від 30.06.2017 № 5941/13-17).

Якщо згідно з табелем обліку використання робочого часу з різних обставин державним службовцем не повністю відпрацьований календарний місяць, за який нараховують заробітну плату, то надбавку за ранг виплачують пропорційно фактично відпрацьованому часу. До таких обставин належить, зокрема, час перебування працівника на лікарняному, у щорічній та інших видах відпусток, у разі встановлення за угодою сторін неповного робочого часу тощо (лист Мінсоцполітики від 23.09.2016 № 1346/13/84-16).

НАДС підтримує означену позицію Мінсоцполітики.