Компенсація за відрядження у вихідний день

67

Запитання

Працівник відбуває у відрядження у неділю (вихідний день). Чи обов’язково оплачувати цей день у подвійному розмірі? Які ще можливі варіанти?

Відповідь

Якщо працівник спеціально відряджений для роботи у вихідні, святкові й неробочі дні, то робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі (ч. 1 ст. 72 КЗпП).

Компенсація за відрядження у вихідний деньДізнайтеся, як відобразити у табелі дні вибуття у відрядження та повернення з відрядження, що припадають на вихідні

Відповідно до пункту 10 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59, оплата за роботу у вихідний день обчислюється відповідно до статті 107 КЗпП, тобто оплачується у подвійному розмірі годинної або денної ставки. Якщо працівник відбуває у відрядження у вихідний день, то йому після повернення з відрядження в установленому порядку надається інший день відпочинку. Якщо наказом про відрядження передбачено повернення працівника з відрядження у вихідний день, то працівникові може надаватися інший день відпочинку. Питання виходу працівника на роботу в день вибуття у відрядження та в день прибуття з відрядження регулюється правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства.

Проте зазначена Інструкція поширюється лише на підприємства, установи, організації, які повністю або частково фінансуються з держбюджету. Для недержавних підприємств ці питання ніяк не регламентовано, тому доцільно їх прописати у ПВТР та Положенні про відрядження (за наявності).

Якщо колективним договором чи спеціальним локальним актом (наприклад, Положенням про відрядження) визначено, що дні вибуття у відрядження та прибуття з нього, які припадають на вихідні, є робочими днями, то вони мають оплачуватися, як звичайні робочі дні. А дні вибуття (прибуття) у відрядження, що припадають на вихідні, мають бути компенсовані працівникам іншими днями відпочинку.

За кожний день перебування працівника у відрядженні (включаючи день вибуття та день прибуття) йому виплачуються добові.

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 31 шпаргалка для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

(з новим неробочим днем 25 грудня та без святкового 2 травня)

СКАЧАТИ