Строки виплати «лікарняних» після надання листка непрацездатності

16 вересня 2019
28403
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Протягом якого строку мають виплачуватися лікарняні після подачі листка непрацездатності?

Відповідь

КАЛЬКУЛЯТОР СТАЖУ ОНЛАЙН ➤➤➤

Відповідно до Положення про комісію (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, така комісія:

  • приймає рішення про призначення матеріального забезпечення (допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), вагітності та пологах, на поховання) або про відмову в його наданні, передає рішення роботодавцю для проведення виплат, здійснення розрахунків тощо;
  • контролює правильність нарахування і своєчасність виплат матеріального забезпечення застрахованим особам;
  • контролює своєчасність направлення до робочих органів відділень ФСС заяв-розрахунків про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення.

Основною формою роботи комісії є засідання, які проводять відповідно до затвердженого плану, але не рідше двох разів на місяць.

Документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах розглядають не пізніше десяти днів із дня їх надходження (ч. 1 ст. 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).

Виплата допомоги застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), здійснюється у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

Встигніть зареєструватись на вебінар для кадровиків:

Лікарняні 2019

ЗАБРОНЮВАТИ МІСЦЕ