Двічі переведений працівник: що робити із залишком відпустки

15 грудня 2017
420
Середній бал: 5 із 5

Запитання

На підприємство перевели працівника, відповідно — перерахували кошти за невикористану відпустку. Пропрацювавши рік, працівник знову переводиться на інше підприємство. За час роботи використав лише частину «переведеної» відпустки, а 10 днів залишається і 24 к.д. відпустки заробленої за рік. Чи можна усі 34 к. д. невикористаної відпустки «перевести» на інше підприємство?

Відповідь

У разі переведення працівника на інше підприємство, перерахування за його бажанням на рахунок наступного роботодавця компенсації за 34 календарних дні невикористаної щорічної відпустки не суперечить законодавству, а саме — частині 3 статті 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.

Водночас, не доцільно перераховувати компенсацію за усі дні накопиченої невикористаної щорічної відпустки, аби не перекладати «борги» по відпустках на наступне підприємство. Варто запропонувати працівникові, наприклад, виплатити компенсацію за 10 днів відпустки, а за 24 календарних дні — перерахувати на наступне підприємство.