За який період надавати відпустку за ненормований робочий день

15 грудня 2017
530
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Додаткова щорічна відпустка за ненормований робочий день надається за робочий чи календарний рік?

Відповідь

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці працівникам з ненормованим робочим днем — тривалістю до 7 календарних днів передбачена згідно зі списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою (п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про відпустки»).

За який період надавати відпустку за ненормований робочий день Дізнайтеся, чи має право надомник на відпустку за ненормований робочий день

Конкретну тривалість додаткової відпустки за ненормований робочий день встановлюють колективним договором по кожному виду робіт, професій та посад чи трудовим договором (абз. 2 п. 3 Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Мінпраці від 10.10.1997 № 7).

Якщо при прийнятті на роботу працівнику встановлено режим ненормованого робочого часу відповідно до трудового договору або до визначеного колективним договором Переліку посад працівників, яким встановлено режим ненормованого робочого дня, то робочий рік для надання зазначеної відпустки відліковуємо із дати прийняття на роботу.

Якщо цю відпустку встановлено колективним договором (або додатком до трудового договору) пізніше, то право на неї працівник матиме із дати, визначеної у цих документах.